Založ si blog

prezidentka prehrala palac STOP nahradnik opraseny STOP

S progresívnou prezidentkou to ide progresívne dolu vodou. Nielenže jej nedôveruje vyše polovica respondentov, ale podľa nedeľného prieskumu TV Markíza ju dokonca predbehol už aj opozičný progresívec a polosmerák P. Pellegrini (Hlas). Navyše ďalší opozičný predseda R. Fico ju v rebríčku dôveryhodnosti bezprostredne nasleduje na 3. mieste.

Je pozoruhodné, ako pád prezidentky odštartoval a manažuje ten, kto ju tam pomáhal dosadiť a následne jej chlieb jedol ako poradca a scenárista. Práve Marián Leško už 3. júna vypustil balónik, že Z. Čaputová nebude znovuzvolená – rovnako ako nebol Michal Kováč. Dokonca vo svojich úvahách zašiel až tam, ako bude potom tú prehru znášať!

V tom čase Igor Matovič mal v ruke 3 konzervatívne karty: tentokrát nepodporí zvolenie Z. Čaputovej, prorodinný balíček a Gyimesiho návrh na zákaz dúhových vlajok na štátnych budovách. A vytiahol ďalšiu nevídanú: nie FB odkaz, ale dokonca písomnú ponuku pre „K“DH na volebné konzervatívne spojenectvo!

Vypukla hystéria, že čarodej Matovič tentokrát podľa vzoru Orbán zobudí a zjednotí 72% bezprízorných štatistických kresťanov v SR. Spomínaný prieskum definitívne potvrdil, že rezidentka je už v ďalších voľbách nepoužiteľná: jednak pre konzervatívcov, druhak pre stále nezlomných takmer 50% nezaočkovaných antisytémových voličov.

Koho by tak mohli nasadiť miesto nej? Ledva som si začala v nedeľu klásť túto šteklivú otázku, odpoveď už prišla sama: situácia sa zvrtla tak nečakane, že niet času oceňovať a vyrábať nového kandidáta, ktorý udrží pozíciu (nielen) kata V4-ky a hlavného veliteľa ozbrojených síl v nadchádzajúcej vojne pre správnu stranu. Hneď v nedeľu – Deň Pána- Vaskresenie (rus.) – „konzervatívna“ odnož Hríbovho .týždňa, bojujúceho pod americkou vlajkou, portál POSTOJ.sk, vytiahla „konzervatívneho“ prezidenta zo šuflíka – slušného Roberta Mistríka – podľa vzoru víťazného Fialu v Česku.

A Mistrík začal pekne zostra: „Bežných ľudí mimo bratislavskej bubliny vôbec nezaujíma prezidentkin prejav v ukrajinskom parlamente. Ľudia dnes bojujú o prežitie v chaotickom štáte, no na jeho čele stojí človek, ktorý s tým – z ich pohľadu – nedokáže nič spraviť,“ hovorí slušný Robert slovami, ktoré akoby náhodou a akoby z úst vypadli inému – kontraslušnému Robertovi, možnému kandidátovi za SMER. Ako keď zúfalý Matovič v parlamentných voľbách 2020 lovil voličov na Kotlebove slová. A ulovil ich 25% … Sadnú zas voliči na ukradnutý návod na kradnutie voličov na medové slová, nekryté skutkami?

Sám Mistrík nezmeškal hneď aj verejne pripustiť, že kolegyňu Čaputovú vyzve na súboj. Jeho kroky sú teda jasné – rovnako jej osud: podľa môjho hodnotiaceho úsudku jej už ani prezidentská svadba nepomôže, ale len dokončí špinavú robotu: zmarí ďalšie referendum zúfalých voličov, spoločne so súdruhom Naďom vyvezú Ukrajincom ešte aj naše tanky, húfnice, pripravené policajné autá i MIGy a na Sliač dovezú jadrové hlavice. Doráňané Slovensko tak definitívne spraví legitímnym cieľom pre odvetný útok zúfalého raneného Ruska a účastníkom svetovej vojny. Ajhľa pomník pôsobenia ženy-matky v najvyššej politike. A pomník Slovenska?

Ale nezúfajme! Pán je nekonečný Huncút: možno aj DOBRE BUDE 😉 To, čo pre nás vyzerá ako koniec, Jemu môže byť začiatkom: tak ako sa americká ambasádorka Blinkenová nedávno presunula od nás na Ukrajinu, prečo by ju nemohla nasledovať aj pani Čaputová a kandidovať tam na PREZIDENTa?

A Slovensko môže mať pred sebou tiež nový začiatok: zrodila sa hviezda: za krásnu Zuzanu už máme krásnu náhradníčku : Romana Tabák práve v Denníku N zistila, že je stvorená pre politiku – no nezvoľ ju – zas …

God Save Slovensko!

SÚVISIACE:

FOTO: autorka blogu z videozáznamu osobného vystúpenia prezidentky Čaputovej v ukrajinskom parlamente 31.5.2022 – samozrejme BEZ slovenskej zástavy. zdroj: youtube.com

Vráti Šeliga svoj titul, poslanecké kreslo alebo OP?

21.06.2022

Aký plat si zaslúži poslanec s právnickým vzdelaním, ktorý 4x hlasuje za zákon a potom od prezidentky zistí, že vlastne hlasoval v rozpore so zákonom?

Rodiny zaplatili zvýšený plat prezidentke, ona im dnes o 14:30 stopne aj meškajúcu Matovičovu pomoc?

07.06.2022

V čase vojny a niekoľkomesačného boja obyčajných ľudí o holé prežitie nám naši investigatívni novinári zabudli oznámiť skvelú správu: poslanci parlamentu si zase a spätne od 1. januára 2022 zvýšili nekresťansky luxusné platy na 5.814 € polohrubého mesačne. A nielen sebe – aj prezidentke, premiérovi a ostatným najvyšším vládcom našej gubernie. Za čo? Po [...]

Miazgenovci, Matovičov diskusný zákon a sito na médiá.

25.05.2022

V dnešných liberálnych časoch nie sú dôležité vedomosti, stačí titul – a ani ten nemusí byť pravý a legitímne získaný. Niet divu, že dnešní „novinári“ nevedia a neunúvajú sa anilen preložiť názov z nemeckého Geiss-ens na slovenské Geiss-ovci. A tak dnešná mediálna „hromádka koží otrockých“ na čele so spiacou ministerkou stvorila multi-kulti paškvil [...]

Nemecko Hanau streľba

Muž v čiernohorskej Cetinje po rodinnej hádke zabil 10 ľudí vrátane detí

12.08.2022 20:26

Podľa stanice RTCG muža zastrelili policajti, podľa iných médií spáchal samovraždu.

detská obrna

Detská obrna sa šíri New Yorkom, nakazených môžu byť stovky

12.08.2022 19:17

Prvý prípad v Spojených štátoch za posledné desaťročie potvrdili 21. júla.

Vladimír Lengvarský

Lekári sa v pondelok rokovania o zvyšovaní platov nedočkajú

12.08.2022 18:45

Lekárski odborári od vlády nedostali dva sľúbené varianty návrhov.

Salman Rushdie

Spisovateľa Rushdieho pobodali pri vystúpení v New Yorku, útočníka zadržali

12.08.2022 17:51, aktualizované: 20:03

Nad Rushdiom vyniesol vo svojej fatve rozsudok smrti niekdajší iránsky duchovný vodca Chomejní.

Vanda Rybanská

"Spoznajte Pravdu a Pravda vás oslobodí" ;) alebo verzia pre veriacich: "Tell the Truth & shame the devil"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 18469x
Priemerná čítanosť článkov: 3694x

Autor blogu

Kategórie