Založ si blog

Miazgenovci, Matovičov diskusný zákon a sito na médiá.

Slovensku zmietanému dozvukmi kovidu a predzvesťou európskej vojny naordinoval vicepremiér SR Richard Sulík týždňovú kúru šokom: na týždeň k nám pozval nemeckú milionársku rodinku exhibicionistov.  Robert Geiss a Carmen Geiss sú manželmi – už vyše 27 rokov o tom verejne a jednoznačne svedčí aj ich konzervatívne spoločné priezvisko GEISS.

(Je to zvlášť pozoruhodné v porovnaní s iným známym údajne manželským párom, ktorý tvoria katolícki profesionáli  Milan Majerský (t.č. predseda KDH) a Miriam Lexmann (t.č. poslankyňa za KDH v EP, rodená Lexmannová). Tieto slovenské celebrity naopak progresívne bojujú za rodovú rovnosť jednak odmietnutím spoločného rodinného mena, druhak i feministickým odmietnutím slovenskej špeciality – prechýlenia priezviska manželky/dcéry do ženskej formy – t.j. Lexmannová/Majerská – a uprednostnením obojpohlavného tvaru.)

Robert s Carmen majú (po desiatich potratoch) 2 dcéry, takže 27 rokov tvoria skutočne tradičnú rodinu, ktorá podľa pravidiel ich materinskej nemčiny sa nazýva die GEISSENS. Nemecká televízia preto už roky vysiela o rodine seriál s jej menom „Die Geissens – Eine schrecklich glamouröse Familie.

Aj na Slovensku máme populárne hviezdne mediálne rodiny: hlavou z Maďarska adoptovanej animovanej TV rodinky je cestovateľ Gejza Miazga, v pôvodnom rozhlasovom seriáli roky kraľoval Bielik, vo filmovom spracovaní aj sága včelára Pichandu. V časoch, keď aj jazykové zákony platili, sme bez zaváhania všetci vedeli, že maďarská rodina otca Mézgu (Miazgu) sú po slovensky MIAZGOVCI, čakali sme, Čo nového majú BIELIKOVCI a PICHANDOVCI.

Médiá bývali baštou spisovného jazyka. V dnešných liberálnych časoch nie sú dôležité vedomosti, stačí titul – a ani ten nemusí byť pravý a legitímne získaný.  Niet divu, že  dnešní „novinári“ nevedia a neunúvajú sa anilen preložiť názov z nemeckého Geiss-ens na slovenské Geiss-ovci. A tak dnešná mediálna „hromádka koží otrockýchna čele so spiacou ministerkoustvorila multi-kulti paškvil „GEISS-EN-OVCI“ – zrejme podľa svojho fejkového vzoruMiazgenovci“? Je depresívne, keď dokonca čitatelia bulváru redakciu už pred 9 mesiacmi upozorňovali na nesprávnosť názvu rodiny! Márne … Jediné funkčné médium, ktoré tupo neprebralo a nevnucuje nám zmrzačené rodinné meno je NEmainstreamový ročný portál Štandard, ktorý opäť už 11. mája potvrdil, že kriticky číta a preveruje, čo preberá zvonka.

Nemôžeme od takýchto  ***   očakávať, že vedia aspoň základy matematiky. Dokonca percentá? To, čo už v januári vykrikovala vicepremiérka Remišová, potvrdil aj aktuálny graf Denníka N: politické straničky, ktoré v parlamentných voľbách 2020 ešte ani neexistovali a nemajú v parlamente legitímne zastúpenie, dostávajú v top politických diskusiách násobne viac priestoru ako tie riadne zvolené:

Je hneď zjavné, že napr. strany SMER+Hlas, ktoré ešte spolu vo voľbách získali 38 mandátov, dostávajú 2x väčší priestor ako víťazné OĽANO s 53 mandátmi. Je toto „vyvážené spravodajstvo“? Presne to už dnes ukladá zákon nielen verejnoprávnym médiám, ale i súkromným. Správneho predsedu strany táto neobjektívnosť mala naštvať už skôr- Igor Matovič sa zobudil až teraz a žiada dodržiavať zastúpenie politických strán úmerne ich volebným výsledkom.  Platí argument, že strana získala váhu a mandáty podľa počtu svojich voličov a tí majú právo transparentne poznať jej povolebné postoje, činnosť a kontrolovať ju. Človek by čakal, že stačí zdravý rozum. Čo robí krkolomne kreovaná „nezávislá“ Rada pre vysielanie a retransmisiu, ktorá má na vyváženosť spravodajstva dohliadať? Kto v nej sedí? čí chlieb je?

Blížiace sa voľby opäť rozhodnú médiá. Dobre si preverte, ktorým uveríte. Sitom ich elementárnej spôsobilosti seriózne informovať môžu byť ich májové články o Geissovcoch. Alebo Geissenovcoch 😉

Súvisiace články:

Vráti Šeliga svoj titul, poslanecké kreslo alebo OP?

21.06.2022

Aký plat si zaslúži poslanec s právnickým vzdelaním, ktorý 4x hlasuje za zákon a potom od prezidentky zistí, že vlastne hlasoval v rozpore so zákonom?

prezidentka prehrala palac STOP nahradnik opraseny STOP

14.06.2022

Je pozoruhodné, ako pád prezidentky odštartoval a manažuje ten, kto ju tam pomáhal dosadiť a následne jej chlieb jedol ako poradca a scenárista. Práve Marián Leško už 3. júna vypustil balónik, že Z. Čaputová nebude znovuzvolená - rovnako ako nebol Michal Kováč. Dokonca vo svojich úvahách zašiel až tam, ako bude potom tú prehru znášať! V tom čase Igor Matovič mal [...]

Rodiny zaplatili zvýšený plat prezidentke, ona im dnes o 14:30 stopne aj meškajúcu Matovičovu pomoc?

07.06.2022

V čase vojny a niekoľkomesačného boja obyčajných ľudí o holé prežitie nám naši investigatívni novinári zabudli oznámiť skvelú správu: poslanci parlamentu si zase a spätne od 1. januára 2022 zvýšili nekresťansky luxusné platy na 5.814 € polohrubého mesačne. A nielen sebe – aj prezidentke, premiérovi a ostatným najvyšším vládcom našej gubernie. Za čo? Po [...]

detská obrna

Detská obrna sa šíri New Yorkom, nakazených môžu byť stovky

12.08.2022 19:17

Prvý prípad v Spojených štátoch za posledné desaťročie potvrdili 21. júla.

Vladimír Lengvarský

Lekári sa v pondelok rokovania o zvyšovaní platov nedočkajú

12.08.2022 18:45

Lekárski odborári od vlády nedostali dva sľúbené varianty návrhov.

Salman Rushdie

Spisovateľa Rushdieho napadli pri vystúpení v New Yorku

12.08.2022 17:51, aktualizované: 18:27

Nad Rushdiom vyniesol vo svojej fatve rozsudok smrti niekdajší iránsky duchovný vodca Chomejní.

Francúzsko požiar hasiči

Vo Francúzsku zúria najhoršie prírodné požiare za uplynulých 20 rokov

12.08.2022 16:13

Emisie z francúzskych požiarov pozorované satelitom v mesiacoch jún, júl a august boli vyššie ako kedykoľvek od roku 2003.

Vanda Rybanská

"Spoznajte Pravdu a Pravda vás oslobodí" ;) alebo verzia pre veriacich: "Tell the Truth & shame the devil"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 18466x
Priemerná čítanosť článkov: 3693x

Autor blogu

Kategórie