Založ si blog

Schvália dnes poslanci voľnú nedeľu pre matky predavačky ?

Kedy ste naposledy počuli o téme voľnej nedele? 31.8. nezaradený poslanec NRSR Martin Čepček (vylúčený z OĽANO) s členmi neparlamentnej strany Život-SD Jánom Podmanickým (odišiel zo SMERu) + Filipom Kuffom (odišiel z klubu ĽSNS) v poslednej chvíli predložili tento návrh do parlamentu.

Je smutné znova verklíkovať staré argumenty o nevyhnutnosti voľnej nedele, ktorá je každému príčetnému človeku zrejmá. Len tí „najslobodnejší“ si uzurpujú právo na teplé rožky každú nedeľu a ostatným povinnosť im ich zabezpečiť za každú cenu a v každom obchodíku naprieč Slovenskom.

Čochvíľa sa vraj naplno vnoríme do 3. vlny pandémie covid_19. V tých predošlých to boli práve lekári a predavačky, čo nám v prvej línii zachraňovali holé životy (ak chcete, prirátajte si aj vojakov, čo na Dušičky testovali …). Oni boli celé dni v rúškach, konfrontovaní so stovkami nás – pozitívnych i negatívnych, tisíce z nich sme nakazili, desiatky z nich umreli, alebo umreli ich príbuzní doma, ktorým tú hnusobu z práce doniesli. V tých ťažkých dňoch sa nám nakoniec podarilo presvedčiť kompetentných, aby nedeľa ostala ako sanitárny deň – bez kupujúcich, aby sa predajne vyčistili. A zároveň zamestnanci mali možnosť dýchať aspoň 1 deň bez rúška, aspoň 1 deň ísť do prírody si vyvetrať pľúca i ťaživé obavy z nakazenia v práci.

Boli to týždne a pokiaľ viem, nikto pre zatvorené supermarkety nezomrel od hladu. Ani legendárny Richard Sulík … špeciálne pre neho mám pripravenú náplasť: Ofenfrische Sonntags-Brotchen:

Pošta pre Sulíka 😉 Foto: autorka c 2021

Nám ich doniesla teta zo zámoria ešte v minulom tisícročí. Som prekvapená, že taký svetobežník a znalec molekulárnej gastronómie o takom vynáleze ešte nepočul. Dostať ho už dávno aj na Slovensku – ako žemličky i croissanty. Nezávislí voľnomyšlienkári si už spriadli celú sieť kváskovačov a pečú si doma svojpomocne nielen nedeľné pečivo, ale chlieb každodenný! S radosťou a hrdosťou! Slobodne a solidárne! SAS ;)

Včerajšia diskusia v parlamente neprekvapila: zas sú schopní tvrdiť, že v dnešnej dobe 6-podlažných chladničiek, mrazákov a Excelu v mobile môže mať niekto vážny problém prežiť 1 deň bez nákupu potravín! Všetci si pamätáme veľkosť i výkon chladničiek za socíku, keď sa všetky obchody zavreli dokonca v sobotu o 12,00 a otvorili až v pondelok! Zaujímavé, že napriek tomu – alebo práve preto? v tých časoch bez „slobody každodenného nakupovania“ sa rodili najpočetnejšie generácie detí 😉

Možno už aj kvôli tomu vedľajšiemu efektu sa oplatí zahlasovať ZA predmetnú novelu zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce, ktorá navyše nebude mať vplyv na rozpočet verejnej správy, čo svojím stanoviskom potvrdil aj generálny riaditeľ Sekcie rozpočtovej politiky Ministerstva financií SR.

Vezmú konečne poslanci zdravý rozum do hrsti a uzákonia dobrú vec, dlhoročnú srdcovku koaličného predsedu Igora Matoviča a fokus M. Krajniaka pre obyčajných ľudí?      

Ako bude hlasovať Váš poslanec v parlamente??? Posunie návrh aspoň do 2. kola na októbrovú schôdzu 19.10.?

A o našich Lekároch už tiež čoskoro …

Vrelo odporúčam iné uhly pohľadu:

Matovič a Zbor klamárov. (a. a.)

26.09.2022

Opozícia otočila a podporí odvolanie Matoviča. Chce návrat SAS a väčšinovej vlády? Prečo pochovala predčasné voľby?

Vráti Šeliga svoj titul, poslanecké kreslo alebo OP?

21.06.2022

Aký plat si zaslúži poslanec s právnickým vzdelaním, ktorý 4x hlasuje za zákon a potom od prezidentky zistí, že vlastne hlasoval v rozpore so zákonom?

prezidentka prehrala palac STOP nahradnik opraseny STOP

14.06.2022

Je pozoruhodné, ako pád prezidentky odštartoval a manažuje ten, kto ju tam pomáhal dosadiť a následne jej chlieb jedol ako poradca a scenárista. Práve Marián Leško už 3. júna vypustil balónik, že Z. Čaputová nebude znovuzvolená - rovnako ako nebol Michal Kováč. Dokonca vo svojich úvahách zašiel až tam, ako bude potom tú prehru znášať! V tom čase Igor Matovič mal [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

SR Bratislava súd Dušan D. tragédia návrh väzba BAX

Dědeček zbabelo ušiel zo súdu. Vodiča zo Zochovej budú stíhať na slobode

06.10.2022 16:32, aktualizované: 19:40

Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie. Prokurátor sa odvolal.

Vanda Rybanská

"Spoznajte Pravdu a Pravda vás oslobodí" ;) alebo verzia pre veriacich: "Tell the Truth & shame the devil"

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 21325x
Priemerná čítanosť článkov: 3554x

Autor blogu

Kategórie